Florida’da Ev Sahibi Olarak Ödemeniz Gereken Vergiler

Share this

Florida’da ev sahibi olarak ödemeniz gereken vergileri sizin için aşağıdaki başlıklarda derledik.

 1. Mülkiyet Vergisi (Property Tax):
  • Florida’da mülkiyet vergisi, mülkün değerine dayalı olarak belirlenir. Bu vergi, genellikle belediye veya ilçe düzeyinde tahsil edilir. Her yıl değerleme yapılır ve mülkiyet sahibi bu değere göre vergi öder.
 2. Tahsilat Vergisi (Tangible Personal Property Tax):
  • İşletme veya ev sahipleri, belirli iş ekipmanları ve kişisel mülkleri için Florida’da tahsilat vergisi ödemek zorunda kalabilirler.
 3. Satış Vergisi (Sales Tax):
  • Evinizde yapılan bazı mal ve hizmet alımları üzerinde satış vergisi ödemeniz gerekebilir. Özellikle ev tadilatları ve inşaat projeleri gibi harcamalarda bu vergi türü karşınıza çıkabilir.
 4. Gayrimenkul Transfer Vergisi (Documentary Stamp Tax):
  • Evin mülkiyetinin devri sırasında ödenen bir vergi türüdür. Mülkiyetin el değiştirmesi durumunda belirli belgelerin onaylanması için bu vergi ödenir.
 5. Yatırım Kazancı Vergisi (Capital Gains Tax):
  • Evinizi satmanız durumunda elde edilen kâr üzerinden federal gelir vergisi ödemeniz gerekebilir. Ancak, birincil konutun satış kârı belirli bir miktarı aşıyorsa, bu kazançtan muafiyet elde edebilirsiniz.

Her ev sahibinin durumu farklı olduğundan, vergi durumunuzu tam olarak anlamak ve yerel düzenlemelere uygun bir şekilde yönetmek için bir mali danışman veya vergi uzmanından yardım almanız önemlidir.

Bu noktada danışmak istediğiniz konularda biz Amerika Yatırımı olarak sizlere yardımcı olmaya her zaman hazırız.

Ev sahibi olmanız halinde dikkat etmeniz gereken diğer maddeleri derlediğimiz makalemize buradan ulaşabilirsiniz.


Share this

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

 1. Florida’da Müstakil Evin Bakımı İçin Yapılması Gerekenler - Amerika Yatırımı | Real Estate Investment in the United States - […] sahibi olmanız halinde dikkat etmeniz gereken diğer maddeleri derlediğimiz 2 farklı makalemize buradan […]

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *